Willkommen+Welcome+Bienvenidos+Bienvenue+Mirë se vini

Home  Hotel  Angebote  Tagung  Buchung

 

Unterkunft

Insel Ada Bojana

Hotel "La Rosa Negra" Montenegro

Hoteli i ri i posandertuar “La-Rosa-Negra” pergjate plazhit me te madhe, posedon mbi 20 dhoma te medha, me shije  te bukur te rregulluara, me Banjo/WC, nxemje qendrore(Dysheme), telefon, lidhje Internati, TV, dhe Minibar, si dhe Terasa(Ballkoni) i gjere me shiqim nga Deti. Buffe- mengjezi dhe Meny sipas deshires A-la carte-Restaurant.

 

 

 

Ne derdhjen e lumit Bojane gjindet ishulli FKK- Ada, Ka dashur rasti që në grykën e lumit kufitar të Bunës jo fort moti të krijohet ishulii,Supozohet se me kohë, rreth trupit të anijes së fundosur dhe këtyre dy ishujve është mbledhur lymi i lumit prej të cilit më parë është formuar duna e pastaj ishulli i sotëm. Ada Bojana, Das Hotel La Rosa Negra  eshte ca. 6 km i larguar nga Hoteli me barke mund e arrihet

 

 

 

 

 

 

 

 

Sport dhe rekreacion

Perzemerisht ju thrasin edhe ju te merni pjes, ne Vjeshte 2008

www.la-rosa-negra.de

Beachvollyball, Basketball dhe  Fusball ne Plazhe (pa pages). Kosmetiksalon, Massage, 6 vende per Tenis, Windsurfing, Kanu, Reiten, Paddel- und Tretbootverleih (me pages).
Ju mirepret njeashtu perkujdesje profesionale « Physiotheraputike), si dhe shume aktivitete rehabiliteti-shendetsore.  Zalli i imet me ndikimin e saj sherues, per eshtera(Gelenke), dhe kurizin-beli (boshti mjedisor), p.sh. pas nje Frakture, Morbus Bechterew, Spondilosis, per Bronchitis, dhe Veshket e frymarjes, Lekura(Psoriasis).
Ajri  i pasur me Jod dhe Kripe permireson gjendjen tuaj te pergjithshme qe ne diten e pare te qendrimit.


 

Info: Ernes Erko Kalac
Tel.: 0049/6071-393297,
Fax: 0049/6071-394330
Adresse:
Nieder-Röder-Str. 80,
D- 64859 Eppertshausen www.karate-lotus.de , E-Mail: erko-karate@gmx.de

Montenegro

Tauchkurse für Kinder und Erwachsene

Preise


Mali i Zi eshte vend  okologjike(natyral). Qeverija e saj e mbrone natyren e paprekur. Ketu thithe ajer pa medyshje. Mali i Zi posedon bregdet te gjate 290 km, 56 km jane vetem plazhe me zalle. Deti Adriatik eshte i paster dhe i qilter. Bregdeti i saj eshte i mbrojtur  nga dallget dhe errerat e detit. Mali i Zi, eshte nje vend i kontrastit.Dielli, dhe Deti- Malet me bore te mbuluara tere vitin. Klime e  nxehte mediterane me mbi 2700 ore-dielli ne vite. Largesia me e madhe mbrenda Mali te Zi, eshte 190 km. Nje vije e gjate Male , e ndane Bregdetin nga pjesa e pjellshme e Zetes, se ciles    edhe  Liqeni i Shkodres i takon. Rezervati me i madhe i ujit te embel ne Ballkan eshte vetem 6 km large vije ajrore prej Detit. Deti eshte i pasur me lloje te rralla peshqeve dhe Shpenzeve. Nje mozaik i larmishem i ndikimeve te ndryshme ne cdo hap. Historia Ilire, greke, romake , bizantine, veneziane dhe islame. Ne qytetin e vjeter te Ulqinit, cdo gure eshte historike.” Parja ne Mal te Zi eshte Euro

Tauchkurse können auf Anfrage mitgebucht  werden. Ein Kurs mit 6 Stunden (Theorie und Praxis) am Hotelstrand für Kinder kostet ca. EUR 40,00. Ein 7-Tage Tauchkurs mit Zertifikat für Erwachsene kostet ca. EUR 300,00 inkl. Ausrüstung.


Übernachtung mit Halbpension inkl. landesüblicher Tax
(Frühstück & Abendessen in Buffet Form)

Kosten pro Person und Tag für Jugendliche ab 13 und Erwachsene

o         2 Bettzimmer 35€,  3 Bettzimmer 30€,  4 Bettzimmer 27€

o         Kosten pro Person und Tag für  Kinder bis 12 Jahre 

o         4 Bettzimmer  25€

o        Komfortableres Apartment für 40€  pro Person und pro Tag

o        4 Wochen Angebot p.P. nur 870 € inkl. Flug, Transfer, Vollpension

o        Sportvereinangebot nach Vereinbarung

 

Qyteti Ulqini

Das Karate Training

An/Abreise und Transfer


Ulqini eshte qyteti me jugor i Malit te Zi.Lumi Bujane eshte kufiri natyral me Shqiperine. Ne derdhjen e saj  gjindet- Ada me kompleksin e saj te gjere FKK.
Pjesa dermuese e Rivieres se Ulqinit eshte me plazh prej rere(zalli), si “Plazha e madhe” me gjatesine e saj prej 13 km me e gjata  ne detin Adriatik.Pergjate plazhit ju mirepresin Lokale-peshqish, Kaffenet dhe Restorantet per momente te kendshme.Ulqini me nje histori  prej me shume se 2500 vjeqare, i takon qyteteve me te vjetra te vendit. Eshte nje perzierje prej Orientit dhe Okzidentit. Qyteti i vjeter me muret  e saja te mbrojtjes, Kshtjellen e qytetit Svac, prej koherave mesjetare te Perandorise se Zetes,  ku posedonte aq Kisha sa ditet e vitit. Njeashtu  nje numer i madhe i kanaleve(Bucht) te mshefta dhe shtrirje te plazheve  te vetmuara te zallit, si ambiente e shume legjendave. Piratet e detit dhe aventuristet e ndryshem gjeten ketu  vendstrehim. Nje vend i jashtezakonshem per gjuetari ne Detin Adriatik, ndodhet ne mbrendesi te Ulqinit, nje parajse e vertete per gjuetare.

Im Sommercamp befinden sich jedes Jahr einige der erfolgreichsten Spitzensportler Kata und Kumite aus Montenegro. Bei Interesse kann man den EKF/ WKF Europa- und Weltmeistern beim Training zuschauen und in der Spitzensport-Gruppe  mittrainieren. 

EKF DAN / KYU Prüfung möglich 

Die Lehrgangsgebühr beträgt 100,00€, für Kinder bis 12 Jahre 80,00€ und ist vor Ort in Montenegro in bar zu entrichten.


 

 


Mit der Fluggesellschaft „Montenegro Airlines“

Ticket pro Person ca. 350, 00€ 

Der Transfer vom Flughafen zum Hotel wird bei Buchung organisiert und kostet ca. 10,00€ pro Person (ebenfalls bei Rückflug). Selbstverständlich kann die Anreise auch mit dem eigenen PKW erfolgen.

Trainingszeiten:
07.00 Uhr                  Lauftraining
12.00 Uhr nur nach Absprache Einzeltraining
17.00 Uhr Kumite
18.00 Uhr Kata
verschiedene Gruppen und Graduierungen,  Änderungen vor Ort sind möglich

Veranstalter und Ausrichter lehnen eine Haftung jeder Art ab!    
 

Impressum

© Copyright-La Rosa Negra - Reservierung oder Buchung von Hotelzimmern